MALA ODBOJKA

Poročilo o 4. krogu A lige v mali odbojki je podal trener Polde Hribernik:
“Potekalo je v soboto, 7.3.2020, v Šempetru. Nasprotnika sta bili ekipi iz Maribora in Raven na Koroškem.
1. tekma je potekala proti ekipi iz Maribora. Naša ekipa je 1. set pričela odločno z dobro igro v obrambi, dobrim blokom (3 točke, česar do sedaj ni bilo na celi tekmi) in dobrim servisom. Napad je bil raznovrsten in uspešen, zato je prednost naših naraščala s 5:2 na 7:3, 10:7 na ugodnih 17:10. 2020_decki8Tu je naš napad žal postal manj učinkovit, vrstile so se lastne napake, sprejem je bil malce slabši, podajanje je bilo manj natančno, zato se je nasprotnik z vztrajno igro približal na 19:18 in povedel z 19:21. Pomagala nista niti dva odmora v tem delu igre in menjava igralca. Našim je uspelo zmanjšati zaostanek na 22:23, a potem so izgubili set z 22:25.
V drugem setu je naša ekipa povedla s 5:4, potem pa je nasprotnik zaradi boljše igre in naših napak povedel in večal razliko na 10:16, 11:20 do končnih 13:25 za Mariborčane. Poraženi smo bili z 2:0.
2. tekmo smo odigrali proti ekipi Fužinarja iz Raven na Koroškem. Ekipi sta bili izenačeni do rezultata 5:4 za naše. Potem so naši z uspešno igro v napadu in obrambi, ob več napakah nasprotnika, povedli z 12:6, 15:7, 18:13 20:16 do 24:16. Napadalci so dosegali točke z udarci in varanjem (šik). Uspešno so se branili napadov nasprotnikov in omogočili napadalcem doseganje točk iz ponovnih napadov in protinapadov. Set smo zmagali s 25:20.
V drugem setu se je naša ekipa upirala nasprotniku, a žal neuspešno. Igralci niso našli rešitev za doseganje točk, zato je bilo hitro 2:6, 3:17, 7:22 do končnih 9:25 za nasprotnika.
V tretjem setu so naši pričeli zelo učinkovito in z raznovrstnimi napadi povedli s 5:0. Tu so se žal ponovile manj natančne podaje, zato so bili napadalci manj uspešni v napadu. Nasprotnik je povedel s 5:6 in 6:9. Kljub našemu trudu dobra obramba ni mogla nadomestiti manj učinkovitega napada. Tudi menjava igralca ni prinesla preobrata, zato je bilo kmalu 10:16. Tu je pričel bolje delovati napad in ob pritisku na obrambo nasprotnika, je le ta delala napake. Zaostanek se je pričel zmanjševati na 13:18 in 16:19. Uspeli smo celo izenačiti na 19:19 ter povesti na 21:19.
Ko je kazalo, da bomo nadaljevali z uspešno igro, je nasprotnik pričel igrati brez napak, naši pa kljub raznim poskusom (varanje-šik, napadalni udarci) niso več uspeli doseči točke. Set smo izgubili z 21:25 ter tekmo z 2:1 v korist ekipe Fužinarja.
Poraza sta bila boleča, ker je 1. ekipa pokazala, da zna odigrati učinkovito igro v obrambi, servisu in tudi napadu. Težava je v nihanju igre v napadu, kar je delno posledica manj natančnih podaj (preveč od mreže, prekratke in previsoke) zaradi občasno slabšega sprejema. Napadalci ob takih žogah niso mogli dosegati točk z napadalnim udarcem (aut, obramba nasprotnika) ali varanjem (previsoke in predolge žoge, ki jih je nasprotnik vrnil v igro). Nekatere žoge so končale tudi v mreži.
Te težave so se žal kazale ob zaključku 1. seta v 1. tekmi in 3. seta v 2. tekmi. Zato smo bili v teh setih neuspešni.
Pohvalno pa je, da ekipa v 3. setu proti Fužinarju ni obupala, kljub zaostanku z 12:17 in 13:18. Igralci so dokazali, da je mogoče z vztrajnostjo in požrtvovalnostjo rezultat preobrniti (21:19 za naše).
Do konca lige imamo še 4 tekme (5. in 6. kolo). Ob zbranosti in vztrajnosti se lahko nadejamo še kakšnih zmag, s tem pa možnost uvrstitve v polfinale.”

2020_decki6

2020_decki7